+90 535 397 59 38
info@calisetiket.com

Deri Etiket

Herkes için etiket çözümleri!

Deri Etiket Görselleri

Deri Etiket Nedir?

Farklı tür deri malzeme üzerine, değişik baskı teknikleri uygulanarak imal edilen reklam malzemesine, deri etiket adı verilir.

Deri Etiket Hakkında Daha Fazlası

Deri etiket, genelde hazır giyim ve tekstil sektörünün tercihidir. Doğal deri ve deri benzeri yapay malzemeler ile üretilip kullanılırlar. Özel dokusu nedeniyle ürüne şık bir görünüm ve seçkin bir his katarlar. Uzun ömürlü ve kalıcı olmaları nedeniyle en etkili reklam seçeneklerinden biridir. Ürüne elle veya makine ile dikilerek sabitlenirler. Karton etiket gibi, ürün satın alındıktan sonra çıkarılıp atılmadıkları için daha farklı bir kategoride değerlendirilmeleri mantıklı olur. Diğer taraftan, özel bir dokusu olduğu için kimi firmalar tarafında sallantı etiket olarak da kullanılırlar. Hiç şüphesiz, değişik baskı teknikleri ile üretim yapmak mümkündür. Aynı zamanda etiketi, perçin gibi metal aksesuarlar ile zenginleştirerek kullanmak da üretim seçenekleri arasındadır. Deri etiket fiyatları ve suni deri etiket fiyatları ile ilgili bizimle iletişim kurmanız yeterli.

Neden Deri Etiket?

Genel olarak, bu etiket türü işinizi tanıtmaya nasıl yardımcı olur? Şimdi bu önemli soruya yanıt arayalım. Hiç şüphesiz, deri etiketler doğal yapısı itibariyle harika bir pazarlama aracıdır. Her şeyden önce, kullanıldıkları ürüne çok profesyonel bir görünüm kazandırır ve değer katarlar. Ayrıca zarif, şık, gündelik ve doğal tarzlara kadar geniş bir stil yelpazesine uygundur. Özel deri etiketleri, giysiler, aksesuarlar ve ev eşyaları için kullanabilirsiniz. Sipariş vermek istiyorsunuz ama nereden başlamanız gerektiğinden emin değilsiniz. Elbette ki, siparişinizin miktarına bağlı olmaksızın size yardımcı olmaya hazır bir kadro ile buradayız. Hiç şüphesiz, işinin uzmanı çalışanlarımız, en iyi etiket tasarımınızı oluşturmanıza yardımcı olmak için her adımda size yol gösterecektir. Güler yüzlü ve bilgili ekibimizle iletişime geçin. Elbette size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklardır! Üstelik ücretsiz profesyonel tasarım desteği ile…

Üretim Yapılan Malzemeler

En fazla tercih edilen malzemeleri, hakiki deri, suni deri ve jakron olarak sınıflandırabiliriz. Şık ve kaliteli deri etiket modelleri, temelde bu üç ana ham madde ile üretilmektedir.

Hakiki Deri

Adından da anlaşılacağı gibi, % 100 gerçek deriden imal edilmektedir. Diğer malzemeler ile kıyaslandığında maliyeti yüksek olduğu için daha elit sayılabilirler. Ancak öte yandan, hakiki deri etiketin yüzeyi doğaldır ve mat bir görünüme sahiptir. Her şeyden önce, etikete zarif ve güçlü bir albeni katarlar. Bu etiketler, ayrı ayrı lazerle kesilirler. Ürünü etikete dikmek için gereken delikler isteğe bağlı olarak açılır. Üzerine uygulanan renkler, etiketin temel rengine bağlı olarak açık kahverengiden siyaha değişiklik gösterir. Kesinlikle unutulmamalıdır ki, hakiki deri etiketler yüksek sıcaklıkta yıkamaya dayanıklı değildir.

Suni Deri

Genellikle PVC (polivinil klorür) ile üretilen deri görünümlü malzemedir. Gerçek deri algısı uyandırır ve benzer bir his verir. Hakiki deriye oranla ekonomik fiyatları ile öne çıkarlar. Bu türde tasarımlar genellikle lazer teknolojisi kullanılarak etikete işlenmektedir. Suni deri etiketler, mükemmel görünümü oluşturmak için bir çok farklı renk seçeneği ile gelir. Üzerine uygulanan renkler, malzemenin temel rengine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Soğuk suda, 30 dereceye kadar güvenle yıkanabilmesi mümkündür. Isısız ayar kullanıp, kurutma makinesinde kurutabilirsiniz.

Jakron

Suya dayanıklı ve yıkanabilir bir kağıt malzeme ile üretimi yapılmaktadır. Gerçekçi deri görünümü ile ön plana çıkar. Genellikle kot pantolonlar, giysiler ve el çantalarını etiketlemek için kullanılırlar. Giydikçe ve yıkandıkça eskitme bir görünüm kazanır. Elbette, birçok yıkamadan sonra bile etiket dayanıklı görünümünü muhafaza eder. Alternatif canlı renk seçenekleri mevcuttur. Sıcak suda, 60 dereceye kadar güvenle yıkanır. Kurutma makinesinde kurutulmasında bir sakınca yoktur.

Baskı Teknikleri

Bir çok farklı baskı tekniği kullanmak mümkündür. En çok tercih edilenleri aşağıdaki gibi yakma, gofre, yaldız, serigrafi ve lazer olarak sıralayabiliriz.

Yakma (Sıcak Baskı)

Deriye baskı yapmak için sıcak pres kullanılır. İşlem öncesinde özel bir kalıp hazırlanır ve etikete markalama yapılır. Bu yöntem, markanın silinme ihtimali olmayan bir kaynak türü olduğu için tercih edilir.

Gofre

Belli bölgelerin ezilerek kabartılması ile logo ve yazılar oluşur. Elbette ki, bu sayede deriye boyut kazandırmak ve şık bir görüntü elde etmek mümkün olur. Bu işlemlerin gerçekleştirmesi için metal klişeye ihtiyaç vardır. Özel hidrolik makineler yardımıyla, metal klişeler kullanılarak gofre (kabartma) uygulaması yapılmaktadır.

Yaldız

Genel olarak gümüş veya altın renk olarak uygulanan baskı tekniğidir. Sıcak pres ile birlikte, varak adı verilen ince plakaların birleşiminden oluşur. Yaldız tekniğinde yazılar, klişe yardımıyla deri üzerine transfer edilmektedir.

Serigrafi

Rakle adı verilen ipek bir elekten geçirilen boya etikete uygulanmaktadır. İşte bu şekilde, etikette kalıcı ve doğal bir görünüm elde etmek mümkün olur.

Lazer

Derinin lazer ışığı yansıtılarak yakılması yöntemiyle yapılan iz bırakma uygulamasıdır. Yakılan kısım diğer taraflara nazaran bir miktar aşağı iner ve rengi değişir. Bu baskı türünde haricen bir renklendirme uygulaması yapılmamaktadır. Diğer taraftan, boyamaya kıyasla uzun süreli bir kalıcılık sağlar. Lazer baskının diğer baskı türlerine göre bir diğer avantajı az miktarda uygulama yapılabilmesidir.

Özel tasarım deri etiket örneklerimizi görmek için sayfanın üst kısmındaki galeriyi ziyaret edebilirsiniz.

Sohbeti başlat...
Canlı Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button