+90 535 397 59 38
info@calisetiket.com

Karton Etiket

Herkes için etiket çözümleri!

Karton Etiket Görselleri

Karton Etiket Nedir?

Bir malın tür, miktar, fiyat gibi niteliklerinin yanı sıra, kime ait olduğunu belirtmek için üzerine konulan küçük kağıtlara karton etiket adı verilir.

Karton Etiket Hakkında Daha Fazlası

Karton ürün etiketi, bir giysinin veya ürünün dış kısmında kullanılan en etkili reklam malzemesidir. Dokuma Etiket ile en büyük farkları kalıcı olmamalarıdır. Ürün satın alındıktan sonra kullanıcı tarafından üründen çıkartılırlar. Çok geniş bir kullanım alanına sahiptir. Genellikle bu isimle tanınmasına rağmen Sallantı Kartı, Sallantı Etiket veya Marka Etiketi olarak da adlandırılırlar. Adına ne derseniz deyin, her gün görmeye alışık olduğumuz, bir çok perakende ürüne iliştirilen “şık karton aksesuardan” bahsediyoruz. Etiketin asıl amacı müşterilerin dikkatini çekmek ve ürüne yönlendirmektir. Bu maksatla, değişik tasarım fikirlerinin herhangi bir malzeme üzerine uygulanması olasıdır. Takdir edersiniz ki, marka etiketi ürünün bir parçası değildir. Fakat ürüne kişilik katan önemli bir ayrıntıdır. Genellikle ürüne dekoratif bir ip, plastik klips veya kilitli ip ile bağlanırlar.

Karton etiketleri asmak için size bol seçenekli, bol alternatifli bir yelpaze sunuyoruz.
Dilerseniz ürettiğimiz etiketleri size montajlı ve kullanıma hazır bir şekilde teslim edebiliriz.
Karton etiketin marka imajınız için çok önemli bir rol oynadığına inanıyoruz.
Amacımız, tüm müşterilerimize en şık ve en iyi kalitede seçenekler sunmaktır.

Nasıl bir karton etiket ipi kullanacağınız biraz da sizin hayal gücünüze bağlıdır. Orijinal bir etiket tasarımı söz konusu ise burada asla sınır yoktur! Sıra dışı bir tasarım sayesinde, firmanızın ürünü rakiplerin önünde yer alır. Bunu farklı şekil, malzeme, renk, ve baskı teknikleri ile birlikte gerçekleştirebiliriz.

Neden Karton Etiket?

Etiketin sadece marka tanıtımı için kullanıldığını düşünmek yanlıştır. Şık bir etiket ile ürüne dekoratif bir hava da katabilirsiniz. Günümüzün rekabetçi dünyasında, kalite algısı yüksek marka oluşturmak hiç kolay bir iş değildir. Müşterilerinizin üzerinde güçlü bir izlenim oluşturmanız önemlidir. Karton etiketler bunu sağlayacak ayrıntılardan biridir ve onları doğru şekilde kullanmak tartışılmayacak kadar önemlidir. Etiketleri ürüne asmak (veya takmak) sadece marka hakkında bilgi vermek amacını taşımaz. Size özel bir etiket, markanızı ve sergilenen ürünlerinizi sofistike ve profesyonel bir şekilde tanımlayarak giysiye veya kullanıldığı her hangi bir ürüne değer katar. Ürünün rafta kaybolmaması, tam tersine öne çıkması çok önemlidir. Karton etiketi, ürün üzerindeki bir aksesuar gibi kullanıp, ürüne görsel açıdan değer katabilirsiniz. Karton etiketler, bir ürünle etkileşime giren herkes için akılda kalıcı bir deneyim yaratır. İster bir ürünün rafta albenisini arttırsın, isterse bir hediyenin daha ambalajı açılmadan dikkat çekmesini sağlasın. İyi bir sallantı etiket her zaman ekstra bir ilgi odağı oluşturur. Ayrıca, karton etiketin tasarımı ve düzeni markaya fazlasıyla estetik bir görsellik ekler. Dolayısıyla, üreticinin kendisini tüketiciye anlatmasının harika bir yoludur. Aynı zamanda, ürünlerin son kullanıcının gözünde öne çıkmasını sağlayan önemli bir reklam aracıdır. Hiç şüphesiz, karton etiket baskı müşterinin ilk dikkatini çeken unsurdur. İnsanların alışveriş sırasında bilinç altını tetikleyerek, markanın kalite algısını öne çıkaran harika bir odak noktasıdır. Bazen en tanıdık şeyler dikkatimizden kaçar. Ancak bir çok reklam malzemesi gibi etiketin amacı da müşterinin dikkatini ürüne yönlendirmektir. Bu anlamda bir markanın görünen yüzüdür diyebiliriz. Ürünlerinizi profesyonel bir biçimde müşterileriniz ile buluşturmak mı istiyorsunuz? İşte, delikli karton etiket tam da bu nedenle önemli bir ihtiyaçtır diyebiliriz.

Asla unutulmamalıdır ki, son kullanıcı için karton etiket çok önemlidir. Zira insanlar, tam olarak markalanmamış ve profesyonel bir etiket barındırmayan ürünü satın almakta tereddüt ederler.

Karton Etiket Modelleri

Hepimiz zaman zaman düz ve zevksiz etiketler ile karşılaşabiliyoruz. Fakat bütün bunların geçmişte kalması gerektiğini söyleyebiliriz. Yeterince rekabetçi olmak için bu tarzı aşmak zorundasınız. Size her türlü şekil, renk, doku ve malzeme seçeneği sunabiliriz. Bıçak adı verilen kalıplar ile sınırsız çeşitlilikte karton etiket üretmek mümkündür. Ayrıca kraft karton etiket veya benzer malzemeler kullanarak marka algınıza değer katabilirsiniz. Çalış Etiket olarak bu ihtiyacı karşılamak için varız. Bir fikir oluşturmak açısından sayfanın üst kısmındaki etiket görsellerine göz atabilirsiniz. Profesyonel kadrolarımızla, hayalinizdeki etiket tasarımı ile ilgili yardımcı olmaktan memnuniyet duyacağız. Üstelik ücretsiz grafik tasarım desteği ile…

Hangi Malzemeler ile Üretilir?

Kullanılan malzemenin karton olması elbette ki şart değildir. Kuşkusuz, çok farklı materyal kullanarak karton etiket imalatı yapmak mümkündür. Bu tamamen tasarımcının hayal gücüne bağlıdır. Diğer taraftan ipli karton etiket fiyatlarını belirleyen en önemli unsurlardan biri kullanılan malzemedir. Karton, deri, plastik, kumaş veya ahşap gibi çok değişik malzemeler ile üretim yapılması mümkün. Karton malzeme kullanıldığında, genellikle 350 gr. kağıt tercih edilmektedir. Bu kalınlık standart bir etiket için yeterlidir. İsteğe bağlı olarak farklı kalınlıklarda malzeme de kullanılabilir.

Karton Etikette Hangi Bilgiler Bulunmalıdır?

Aslında bu sorunun cevabı bir müşterinin ürünü satın almadan önce sorabileceği soruları tahmin etmek ile ilgilidir. Ürünün hemen fark edilemeyen özellikleri var mı? Veya hedef kitlenizde yankı uyandıracak sloganınız nedir? Etiketler genelde, firmaya özel isim ve logonun yanı sıra, ürünle ilgili kolayca erişilebilen önemli bilgileri barındırırlar. Çoğu zaman, boyut, bakım talimatları ve kullanılan malzemeler gibi bilgiler de içerirler. Bununla birlikte, içerikte verilecek mesaj, işiniz ve sektörünüz ile ilgili olmalıdır. Marka, fiyat ve ürünün yapımında kullanılan malzemeler bunlardan bazılarıdır. Örnek olarak, bir giysi etiketi kullanıyorsanız, barkod, bakım talimatları, boyut ve fiyat bilgilerini eklemeniz gerekecektir. Ve hatta belki firmanızın geçmişi ve etik iş değerleriniz ile ilgili bilgilere bile yer verebilirsiniz. Sipariş verirken, ürünle ilgili küçük bir arka plan hikayesi hazırlayın. Markanızın benzersiz hikayesini müşterileriniz ile paylaşmaktan çekinmeyin. Bunlar, müşterilerinize samimi bir şekilde yaklaşmanız için oldukça faydalıdır. Yanı sıra işiniz ile ilgili izinler ve sertifikaları eklemeyi unutmayın. Bu, ürün veya hizmetinizin rekabet gücünü arttırır. Ayrıca diğer firmalar arasından pozitif ayrışma şansınız olur. Çalış Etiket olarak küçük start-up’lardan büyük şirketlere kadar tüm müşterilerimiz için profesyonel ve ürüne özel etiketler tasarlıyoruz. Ve karton etiket firmaları içerisindeki saygın yerimizi korumak için sürekli kendimizi geliştiriyoruz.

Özel tasarım karton etiket modellerini görmek için sayfanın üst kısmındaki galeriyi ziyaret edebilirsiniz.

Sohbeti başlat...
Canlı Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button