+90 535 397 59 38
info@calisetiket.com

Yıkama Talimatı Bez Baskı Etiket

Herkes için etiket çözümleri!

Yıkama Talimatı Bez Baskı Etiket Görselleri

Yıkama Talimatı Etiketi Nedir?

Genelde tekstil sektöründe kullanılan ve üzerinde bakım ile ilgili talimatları barındıran etiket çeşidine, yıkama talimatı bez baskı etiket adı verilmektedir.

Bez Baskı Etiket Hakkında Daha Fazlası

Bez baskı etiket olarak da bilinen bu tür, üzerinde beden numarası ve bakım sembolleri barındırır. Genellikle kumaşa baskı yapılarak üretildikleri için kumaş etiket olarak da adlandırılırlar. Ekonomik fiyatı nedeniyle en çok tercih edilen etiket türlerinden biridir. Bez baskı etiket fiyatları, kullanılan malzemenin kalitesine göre değişebilmektedir. Kuşkusuz etiketin asıl amacı, müşteriyi ürünün özellikleri ve bakımı ile ilgili bilgilendirmektir. Bu şekilde, ürünü satın alan kişi konu hakkında daha bilinçli olur. Ayrıca müşteri, ürünün uzun ömürlü olması için ne yapması gerektiğini etiket içeriği sayesinde öğrenir. Dokuma etiket gibi yıkama talimatı etiketleri de, rulo, düz kesim veya kesme katlamalı olarak üretilebilir.

Neden Yıkama Talimatı?

Satın alınan ürünün, yıkama, kurutma veya ütüleme esnasında yanlış bir işleme maruz kalması muhtemeldir. Tüketici hatası olarak değerlendirilen bu uygulamaların geri dönülmez sonuçları olabilmekte. İşte bu istenmeyen sonuçların engellenmesi açısından etiketi, üretici ile kullanıcı arasında yapılan sözleşmeye benzetebiliriz. Bu bir kullanım kılavuzudur. Yazılan talimatlar harfiyen uygulandığı taktirde, ürünün uzun yıllar sağlıklı bir şekilde kullanılması mümkün. Bu açıdan etiket yıkama talimatı üzerinde yazılan talimatlar çok ciddi bir öneme sahiptir.

Kullanılan Malzemeler Hangileridir?

Bu tür etiketler için en sık kullanılan, Japon Akmaz olarak adlandırılan malzemedir. Yanı sıra, İngiliz Saten, Saten, Yerli Akmaz olarak isimlendirilen malzemeler de sıklıkla kullanılmaktadır. Diğer taraftan, Kurdele, Pamuklu Kumaş, Kenar Örgü Saten, Çift Taraflı Saten, Kanvas ve Grogren gibi alternatif malzeme kullanarak da bez baskı etiket üretimi yapmak mümkündür. Elbette ki kullanılan malzemenin kalitesini arttırmak işin ve ürünün görselliğine değer katacaktır.

Hangi Bilgileri İçerirler?

Aşağıdaki görselde yıkama talimatı etiket içeriği ile ilgili örnek uygulamayı bulabilirsiniz.

Yıkama Talimatı Etiketi Hangi Bilgileri İçerir?

Temel olarak beden numarası ile birlikte, ürünün genel bakımı ve temizliği hakkında bilgiler yer alır. Yanı sıra, firma adı ve logosunu da tercihe bağlı olarak eklemek mümkün. Ayrıca, üründe kullanılan kumaşın özellikleri de etiketlerdeki yıkama talimatları içeriğinde bulunmalıdır. Ürünün kaç derecede yıkanması gerektiği en önemli detaylardan biridir. Hangi yöntem kullanılarak kurutulması ve ütü yapılırken sıcaklık ayarı gibi hassas bilgiler de unutulmamalıdır. Bu aşamada size yardımcı olacak, yıkama talimatı sembolleri ile ilgili açıklamalı tabloyu sayfanın aşağısında bulabilirsiniz. Karışık görünebilir, ama lütfen gözünüzde büyütmeyin. Bütün bu süreçte size yardımcı olmak için buradayız. Ücretsiz, profesyonel tasarım desteği için hemen bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Baskı Teknikleri

Yıkama Talimatı üzerine çok değişik teknikler ile baskı uygulaması yapılmaktadır. Diğer taraftan, Flekso, Fokus, Ribon ve Serigrafi baskı en yaygın kullanımı olan baskı türleridir. Elbette ki kullanılan baskı tekniği, etiketin üzerindeki yazıların uzun ömürlü olması ile birebir ilişkilidir.

Yıkama Talimatı Sembolleri

Aşağıda, etiket üzerinde kullanılan yıkama talimatları ile ilgili sembolleri ve açıklamalarını görebilirsiniz.

Yıkama Talimatı Sembolleri

Semboller, temelde beş ana başlık altında toplanır. Yıkama, çamaşır suyu kullanımı, kurutma, ütüleme ve kuru temizleme. Yıkama talimatı siparişi vereceğiniz zaman işinize uygun düzenlemeyi yapmanız çok önemlidir. Zira hiç kimsenin, imalatını yaptığınız tekstil ürününü sizden iyi tanıması söz konusu olamaz. Dolayısıyla, bu talimatların hangisinin kullanılacağı ile ilgili yönlendirmeyi sizin yapmanız gerekebilir.

Yıkama Talimatı etiket modellerini görmek için sayfanın üst kısmındaki galeriyi ziyaret edebilirsiniz.

Sohbeti başlat...
Canlı Destek
WhatsApp Destek Hattı
Merhaba.
Size nasıl yardımcı olabilirim?
Call Now Button